...

Laweta, holowanie i auto pomoc drogowa - Szczecin,

ul. Pozdawilska 12 / 2, tel. (+48) 609 715 715, , woj. Zachodniopomorskie, Polska

Wszystko co musisz wiedzieć o filtrach samochodowych

Filtry samochodowe stanowią jedną z podstawowych części konstrukcyjnych każdego samochodu. Mogą one pełnić funkcję oczyszczania powietrza, paliwa lub oleju. Niestety często zapominamy o tym, jak ważna jest ich istota dla prawidłowego funkcjonowania każdego pojazdu.

Zwlekanie z wymianą filtrów samochodowych jest bardzo nierozsądne, gdyż ich nieprawidłowe funkcjonowanie może nas wpędzić w olbrzymie koszty związane np. z wymianą lub naprawą silnika. Bardzo istotne jest więc pilnowanie terminów dotyczących wymiany filtru oleju, gdyż od jakości oleju zależna jest trwałość silnika. Po zatkaniu wkładu filtra olej będzie szukał ujścia przez zawór łożyska silnika, przenosząc ze sobą niebezpieczne dla prawidłowego działania pojazdu zanieczyszczenia. Jak wskazuje ekspert Pomocy Drogowej Szczecin nawet na pozór niewidoczny dla ludzkiego oka brud może powodować z każdym obrotem coraz większe rysy na wale i łożysku. Prawidłowo działający filtr zatrzyma przedostawanie się zanieczyszczeń.

Duże znaczenie mają także filtry powietrza, i należy je wymieniać zdecydowanie częściej niż głoszą powszechne zalecenia. Czystość filtra jest bardzo ważna w układach i instalacjach gazowych, gdyż mniejsza ilość powietrza przyczynia się do tworzenia bogatszej mieszanki. Z kolei filtr kabinowy wywiera duży wpływ na stan zdrowia użytkowników pojazdu, bowiem w przypadku jego nieprawidłowego działania zapylenie we wnętrzu auta przewyższa zdecydowanie poziom zapylenia na zewnątrz.

W związku z tym, że przeciętny użytkownik samochodu nie jest w stanie samodzielnie ocenić prawidłowości zakupionego filtra, warto wybierać produkty znanych marek lub poprosić o pomoc w dokonaniu wyboru pracowników firmy Pomoc Drogowa Szczecin. Dzięki temu można zyskać pewność, że zakupiony filtr będzie prawidłowo pełnił swoją funkcję i nie narazi nas na zbędne koszty lub utratę zdrowia.

Zadzwoń 609-715-715

Właściciel firmy CORRADO Szczecin. Lawetowanie, hol pojazdów i auto pomoc w przystępnej cenie. Zapraszam do kontaktu.

Możliwość komentowania została zablokowana

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.