...

Laweta, holowanie i auto pomoc drogowa - Szczecin,

ul. Pozdawilska 12 / 2, tel. (+48) 609 715 715, , woj. Zachodniopomorskie, Polska

Laweta Szczecin- Autolaweta

autolaweta SzczecinKażdy kierowca musi liczyć się z faktem, że na drodze może zdarzyć się niespodziewane zdarzenie. Stłuczki wpisane są w codzienne ryzyko jazdy. Może się to przytrafić nawet doświadczonemu kierowcy.

Nie tylko poważny wypadek potrafi skutecznie unieruchomić auto. Bardzo często, zwykła, z pozoru niegroźna stłuczka samochodowa, skutkuje wyłączeniem pojazdu z ruchu drogowego.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest laweta samochodowa, która szybko i sprawnie usunie uszkodzony pojazd z jezdni.

Laweta, a autolaweta?

Choć najczęściej stosowany jest termin lawety w sposób ogólny, bez względu na rodzaj przewozu, to transport samochodu na lawecie jest zgoła czym innym niż na autolawecie. Laweta samochodowa to sama platforma, na której ustawiany jest holowany pojazd. Zazwyczaj jest ona ciągnięta przez inny samochód. Autolaweta to platforma z własną kabiną i kokpitem sterującym, przypominająca nieco mniejszą ciężarówkę wyposażoną w platformę transportową. Autolaweta gwarantuje większy poziom bezpieczeństwa samochodu, chroni go przed dodatkowymi uszkodzeniami i zarysowaniami.

Bezpieczeństwo transportu autolawetą

Przewóz samochodów na lawecie wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Jest to ważne zarówno z powodu chronienia samochodu znajdującego się na platformie, zabezpieczenia auta przed powstaniem dodatkowych uszkodzeń, jak i przede wszystkim zapewnienia bezpieczeństwa pozostałym uczestnikom ruchu. Zsunięcie się samochodu z platformy mogłoby mieć tragiczne skutki. W związku z tym, stosujemy wszystkie wymogi dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa podczas przewozu auta na lawecie. Samochód ustawiamy przodem, tak, by środek ciężkości spoczywał mniej więcej na środku platformy, a koła zabezpieczamy specjalnymi pasami.

Transport lawetą – koszty

Cena lawety jest składową wielu czynników, toteż możemy ją poznać podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem obsługi. Uwzględnia ona bowiem koszt za km, stopień trudności operacji (np. samochód z rowu jest trudniej wyciągnąć), problemy z załadunkiem, wymiary i wagę pojazdu. Każdy przypadek jest zatem inny i wymaga indywidualnego podejścia.

Nasze usługi świadczymy przez 24h, 7 dni w tygodniu. Działamy nie tylko na obszarze Szczecina i województwa Zachodniopomorskiego. Jeździmy po terenie całej Polski i Europy! Zadzwoń po wycenę i skorzystaj z naszych usług!

Zadzwoń. 609-715-715
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.