Laweta, holowanie i auto pomoc drogowa - Szczecin,

ul. Pozdawilska 12 / 2, tel. (+48) 609 715 715, , woj. Zachodniopomorskie, Polska

Odpowietrzanie układu paliwowego diesla

odpowietrzanie dieslaSilniki wysokoprężne są bardziej narażone na usterki i awarie. Wymagają także bardziej szczególnego obchodzenia się z nimi. Jednym z problemów, jakie mogą przytrafić się silnikom typu „diesel” jest zapowietrzenie układu paliwowego. Przyczyn takiego stanu może być kilka.

Skutecznie przeprowadzamy odpowietrzanie układu paliwowego na drodze tak, by jazda mogła być kontynuowana. Regionem naszego działania jest Szczecin, całe województwo Zachodniopomorskie oraz jego okolice. Działamy 24h, 7 dni w tygodniu!

Przyczyny zapowietrzenia układu paliwowego

Najczęściej zjawisko to pojawia się, kiedy całkowicie zostanie opróżniony bak paliwa. Przyczynia się to bowiem do zassania powietrza zamiast paliwa przez pompę wtryskową. W takiej sytuacji, nawet kiedy zbiornik napełnimy paliwem, problem nie zawsze zostanie rozwiązany, ze względu na brak paliwa we wtryskiwaczach.

Kolejną przyczyną zapowietrzania układu paliwowego jest jego nieszczelność, którą może powodować pojawianie się szczelin w filtrze paliwa oraz pęknięcia przewodu. Zapowietrzenie może także powstać podczas niektórych prac nad układem wtryskowym. W niektórych pojazdach istnieje możliwość automatycznego, samoczynnego odpowietrzenia, w innych całą operację należy wykonać manualnie.

Do tego potrzebna jest specjalistyczna wiedza i doświadczenie, które posiadają pracownicy naszej firmy.

Proces odpowietrzania diesla w Corrado Szczecin

Odpowietrzanie diesla to proces kilkuetapowy. Na samym wstępie należy odpowiednio zdiagnozować przyczynę, która spowodowała zapowietrzenie układu paliwowego. Od niej zależy bowiem metoda, z której trzeba będzie skorzystać.

Ogólnie mówiąc, proces odpowietrzania diesla polega na pompowaniu paliwa i jednoczesnym luzowaniu kolejnych przewodów. Czynność powinna trwać na tyle długo, by zaczęło wydobywać się paliwo bez powietrza.

Po całej operacji należy odpowiednio zakręcić przewody lub zawór odpowietrzający. Pomoc w zakresie odpowietrzenia w wyniku braku paliwa świadczymy na drodze, bez konieczności przewożenia auta na warsztat.

Jeżeli jest nieszczelność, którą nie można usunąć lub zlokalizować na drodze, holujemy pojazd na diagnostykę do serwisu. Nasze usługi cechuje profesjonalizm i szybkość naprawy usterek w przystępnej cenie. Opłatę za usługi odpowietrzania diesla można uiścić kartą płatniczą. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać fachową pomoc.

Zadzwoń. 609-715-715
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× How can I help you?