...

Laweta, holowanie i auto pomoc drogowa - Szczecin,

ul. Pozdawilska 12 / 2, tel. (+48) 609 715 715, , woj. Zachodniopomorskie, Polska

Podstawowe zasady holowania przyczepy

Holowanie przyczepy pozornie nie różni się od czynności holowania innego pojazdu. Jednakże jak wskazuje specjalista Autoholowanie Szczecin należy uważnie wziąć pod uwagę kilka czynników zanim przystąpimy do holowania. Każdy kierowca zanim podejmie się holowania przyczepy powinien sprawdzić na tabliczce znamionowej pojazdu, ile wynosi dozwolony ciężar przyczepy, którą może holować samochodem, z którego aktualnie korzysta.

W przypadku małych samochodów zdarza się, że producenci nie dopuszczają możliwości holowania nawet średniej wielkości przyczep kempingowych, co związane jest nie tyle z gabarytami przyczepy ale przede wszystkim z jej masą. Należy więc się dokładnie upewnić jaki ciężar może za sobą ciągnąć dany samochód i go nie bagatelizować.

Konieczne jest wzięcie pod uwagę nie tylko dozwolonej masy przyczepy przypadającej na dany pojazd, ale także planowanego ciężaru ładunku. Bowiem przekroczenie dozwolonych wartości może skutkować zniszczeniami w pojeździe i uszkodzeniami, których naprawa może okazać się bardzo kosztowna.

Zadzwoń 609-715-715

Właściciel firmy CORRADO Szczecin. Lawetowanie, hol pojazdów i auto pomoc w przystępnej cenie. Zapraszam do kontaktu.

Możliwość komentowania została zablokowana

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.