Laweta, holowanie i auto pomoc drogowa - Szczecin,

ul. Pozdawilska 12 / 2, tel. (+48) 609 715 715, , woj. Zachodniopomorskie, Polska

Holowanie samochodu z automatyczną skrzynią biegów

Na pozór wydaje się, że znając podstawowe zasady bezpieczeństwa i techniki holowania pojazdów, czynność ta nie będzie zbyt skomplikowana i nie przyniesie wiele trudności. Jednakże jeżeli samochód jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów implikuje to swoiste problemy podczas czynności autoholowania, ze względu na specyficzny system przekładni. Specjalista Autopomoc Szczecin podpowiada, w jaki sposób poprawnie i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa holować samochód wyposażony w automatyczną skrzynię biegów.

Tak jak w przypadku pojazdu bez automatycznej przekładni musimy poprawnie przygotować pojazd do czynności holowania. Należy oznakować go trójkątem ostrzegawczym umieszczając go np. na tylnej szybie holowanego pojazdu, połączyć pojazd z holownikiem specjalistyczną linką, włączyć światła mijania i co najważniejsze w tym wypadku, ustawić skrzynię biegów na pozycję N, czyli neutralną (bieg jałowy). Należy pamiętać, że utrzymanie napięcia linki jest zadaniem kierowcy pojazdy holowanego.

Jedynym wyjątkiem odróżniającym holowanie samochodów z różnymi rodzajami skrzyń biegów, to fakt, że to samochód z automatyczną skrzynią biegów nie może być holowany z prędkością wyższą niż 30-40 km/h. Automatyczna skrzynia biegów jest smarowana olejem, a jego pompa działa tylko wtedy, gdy silnik jest włączony. Oznacza to, że jeżeli motor nie funkcjonuje, przy prędkości wyższej niż 40km/h, skrzynia biegów może się zatrzeć, bowiem koła będą kładły na nią zbyt duże oparcie i powstanie tarcie przekraczające wytrzymałość części automatycznej przekładni.

Zadzwoń 609-715-715

Właściciel firmy CORRADO Szczecin. Lawetowanie, hol pojazdów i auto pomoc w przystępnej cenie. Zapraszam do kontaktu.

Możliwość komentowania została zablokowana

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× How can I help you?