Laweta, holowanie i auto pomoc drogowa - Szczecin,

ul. Pozdawilska 12 / 2, tel. (+48) 609 715 715, , woj. Zachodniopomorskie, Polska

Holowanie przyczepy samochodem z automatyczną skrzynią biegów

Holowanie przyczepy wydaje się być czynnością nieszczególnie skomplikowaną, aczkolwiek jak wskazuje fachowiec z pomocy drogowej w Szczecinie nie każdy samochód może holować każdą przyczepę. W tym kontekście nie jest to związane z masą danego zestawu, lecz z rodzajem skrzyni biegów. Otóż nie każdy samochód, który został wyposażony w automatyczną skrzynię biegów może holować przyczepę.

Dopuszczalna masa całkowita samochodu z przyczepą nie jest więc jedynym ograniczeniem w kwestii holowania przyczepy. Bowiem problem z holowaniem przyczep mogą mieć właściciele niektórych samochodów wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów. Zazwyczaj właściciele samochodów produkcji europejskiej nie muszą się martwić tym faktem, ale mimo tego warto ten aspekt sprawdzić, by nie spowodować uszkodzeń samochodu. Zdarza się, bowiem że skrzynie biegów pojazdów importowanych spoza Europy mają górne nabiegi i są pozbawione chłodnic oleju.

Oznacza to, że holowanie przyczepy może spowodować przegrzanie skrzyni biegów i może w efekcie wywołać poważną awarię. W związku z tym, jeżeli nie jesteśmy całkowicie pewni, czy nasze auto posiada dodatkową chłodnicę oleju przy automatycznej skrzyni warto udać się do specjalistycznego warsztatu zajmującego się serwisem tzw. automatów. W razie potrzeby specjaliści Autoholowanie CORRADO ze Szczecina są w stanie doradzić najlepsze rozwiązania. Zazwyczaj wystarczy wbudować kompatybilną chłodnicę oleju, by umożliwić holowanie przyczep.

Zadzwoń 609-715-715

Właściciel firmy CORRADO Szczecin. Lawetowanie, hol pojazdów i auto pomoc w przystępnej cenie. Zapraszam do kontaktu.

Możliwość komentowania została zablokowana

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× How can I help you?