Laweta, holowanie i auto pomoc drogowa - Szczecin,

ul. Pozdawilska 12 / 2, tel. (+48) 609 715 715, , woj. Zachodniopomorskie, Polska

Holowanie na sztywno, czyli tzw. „sztywny hol”

Holowanie samochodów za pomocą sztywnego połączenia jest stosunkowo rzadko spotykanym rozwiązaniem podczas holowania uszkodzonych pojazdów. Holowanie na sztywno bywa jednak jedyną możliwością, gdy nie można holować za pomocą elastycznej, standardowej linki. Gdy jednak holowanie nie jest w ogóle możliwe zaleca się wezwać  pomoc drogową.

Kodeks Drogowy o holowaniu pojazdów

Kodeks Drogowy wskazuje dokładnie, że w przypadkach, gdy tylko jeden układ hamulcowy funkcjonuje prawidłowo, wtedy koniecznością staje się holowanie na sztywno, czyli powszechnie określany „sztywny hol”.

Z kolei jeżeli prawidłowo działają oba układy, wtenczas można posłużyć się specjalistyczną liną elastyczną. Odległość obu pojazdów na tzw. „sztywnym holu” nie może przekraczać 3 metrów odległości, a połączenie obu pojazdów koniecznie musi być oznakowane białymi i czerwonymi pasami, albo chorągiewką (żółtą lub czerwoną), tak aby inni użytkownicy drogi mogli je w porę dostrzec.

W przypadku, gdy policjant dostrzeże niewłaściwy sposób holowania pojazdu, to ma prawo nałożyć na kierowcę mandat w wysokości aż 250 zł. Z kolei za brak oznaczeń w postaci czerwono-białych pasów lub chorągiewki można otrzymać dodatkowo 50 złotych mandatu.

Zadzwoń 609-715-715

Właściciel firmy CORRADO Szczecin. Lawetowanie, hol pojazdów i auto pomoc w przystępnej cenie. Zapraszam do kontaktu.

Możliwość komentowania została zablokowana

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× How can I help you?